Skócia

Angolos munkaközösségünk idén márciusban is megszervezte az immár hagyományossá váló kirándulást angol nyelvterületre. Ebben az évben tanulóink a skót tájakat, kastélyokat barangolták be és skót családoknál lakva erősítették angol nyelvtudásukat Barnáné Szabó Renáta tanárnő vezetésével.

DátumEsemény
április 20., péntekEgyeztetett felvételi rangsor
április 21., szombatMunkanap
április 23., hétfőEmelt és középszintű érettségi előkészítőre elektronikus jelentkezés 2. kör határnap
április 27., péntekA felvételt hirdető középfokú iskolák megküldik a felvételről vagy az elutasításról szóló értesítést
április 30., hétfőPihenőnap

Kedves leendő 11-esek!

Ezúton is szeretnénk átadni a magyar fakultációs stafétát. Szeretnénk, ha tudnátok, hogy magyar faktosnak lenni milyen, mivel jár. Rengeteg kirándulással, versenyekkel, heti 7 óra magyarozással, mind mapek, kiselőadások készítésével. Egy idő után 0-24-ben is az irodalmon fogtok kattogni... De elmondhatjuk, hogy: MEGÉRI!

www.szig-magyar-fakt.blogspot.hu

2018-03-29

2018. március 28-29-én, iskolánk 12. osztályos magyar fakultációs csoportja, Kelemen Krisztina tanárnővel egy búcsúkiránduláson volt Egerben, ezzel lezárva a két éves közös munkájukat. Innentől kezdve mindenki teljes lendülettel készül a megmérettetésekre: az emelt érettségire, alkalmassági vizsgákra.

Sok sikert mindenkinek!

:: Kerületi falmászó verseny
2018-03-26

A kerületi falmászó versenyen szép eredményeket értek el gimnáziumunk tanulói:

6. korcsoport lány:

• Szűcs Eszter 12.b 1. hely
  • Csiszár Dóri 11.b 3. hely
  • Baranyi Fanni 11.b 4. hely

Csapatban: 1. hely

5. korcsoport lány:

• Suri Nikolett 9.c 2. hely
  • Bak Cintia 9.b 3. hely
  • Gálosi Zsanett 9.b 4. hely

Csapatban: 1.hely

6. korcsoport fiú:

• Barta Leon 10.a 4.hely
  • Hubik Bence 11.c

5 korcsoport fiú:

• Zaccomer Ákos 9.ny 4.hely

Gratulálunk az eredményekhez!

:: Ebédbefizetés
2018-04-09

2018. április 9-én Gróf Széchenyi István halálának évfordulójára emlékeztünk. A műsort Szekeresné Simonyi Ilona készítette.

:: Túra a Körösök mentén
2018-04-08

Ezt a vándortáborunkat a Körösök völgyébe szervezzük, amely mind természeti, mind kulturális értékekben gazdag. A túravezetőink segítségével vezetett bringa és vízi túránk során folyókat, holtágakat, erdőket, mezőket, történelmi városrészeket, várat, kastélyokat, múzeumokat és egyéb érdekességeket érintve járjuk be a Körösök vidékének jelentős részét. Megismerkedünk a Dél-Alföld eme szegletének harmonikus és sokszínű arcával.

• Időtartam: 7 nap / 6 éjszaka
  • Hossz: evezés-65 km; bringán-90 km
  • 21000 Ft/teljes ellátás, felszerelés

Részletek: Túra a Körösök mentén

2018. március 24-én a 12-es magyar fakultációs csoport két tanári pályára készülő tagja Kelemen Krisztina tanárnő kíséretében részt vett a Károli Gáspár Református Egyetem által szervezett egész napos irodalmi konferencián. Az előadó irodalomtörténészek teljesen új szemszögekből világították meg a klasszikus és a modern szerzők életművét.

Nagyon jó élmény volt!

2018-03-18

Tizenegyedik osztályos diákjaink indultak a Petőfi Irodalmi Múzeum által meghirdetett "Alkotni Arany!" pályázaton. Egy Arany János balladából készült, nem létező mozgóképes adaptációhoz kellett a diákoknak előzetest készíteniük, s ezzel meghozniuk a kedvet az olvasáshoz. Bárczi Benő hátborzongató sztoriját választották, a Tetemre hívás című művet.

Új közönségszavazás (április 4-ig)

Skócia

DátumEsemény
április 20., péntekEgyeztetett felvételi rangsor