Nyílt napok

Kedves 8.-os Tanulók, Tisztelt Szülők!

Az Újbudai Széchenyi István Gimnázium nyílt napokat tart az alább felsorolt napokon:

• november 21. (csütörtök)

• december 5. (csütörtök)
  • december 9. (hétfő)
  • január 8. (szerda), 16:00, iskolabemutató
  • január 9. (csütörtök), 16:00, iskolabemutató

A nyílt napok óráira elektronikusan kell jelentkezni a

www.szechenyigimnazium.hu/nyiltnapok

oldalon.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

Frissítés, nov. 19.:

Hátra lévő nyílt napjaink minden nyitott órája betelt, ezúton köszönjük a nagy érdeklődést gimnáziumunk iránt. Erre való tekintettel, szerveztünk még egy januári délutáni iskolabemutató órát. Kérjük azokat a Diákokat és Szülőket, akik nem jutottak be egyik korábban meghirdetett nyílt órára sem, jelentkezzenek a január 9-i iskolabemutató órára.

DátumEsemény
nov. 21., csütörtökNyílt nap: 9:00 tájékoztató, 3-4. órák nyitottak (4). Biológia I-II. kategória OKTV
nov. 22., péntekSzalagavató, Országos mérési adatok megküldésének határnapja OH-nak
nov. 25., hétfőAngol nyelv I-II. kategória OKTV
nov. 28., csütörtökFogadóóra
dec. 2., hétfőAdvent, országismereti vetélkedő 3. forduló feladatlapok kiosztása
:: Ebédbefizetés
2019-11-06
:: Természettudományi vetélkedő végeredmény
2019-11-04

Kedves Diákok!

Lezárult a természettudományi vetélkedő. Az utolsó két forduló feladatait csak négy csapat oldotta meg, ezért a szóbeli forduló elmarad.

A legjobb eredményeket elért versenyzők:

1. Tudományzsenik: Ballai Zsófia, Kövesdi Kata, Stipsits Szilvia (11.B)
  2. Natürlich: Szaller Vivien, Schnörch Tekla, Herperger Noémi, Szabó Elizabet (11.C)
  3. Galanthus: Bócsa Hilda, Varga Réka, Ács Dorka (10.C)
  4. Természetesen: Lakatos Anna, Berta Boglárka, Szigeti Zsófia (9.C)

Gratulálunk a nyerteseknek, valamennyi csapatnak köszönjük a részvételt!

A 2020/2021-es tanévtől kezdődően informatika tagozattal bővítjük képzéseinket.

2019-09-30

Iskolánk rendhagyó módon szeretett volna megemlékezni Ady Endre halálának 100. évfordulójáról, s ebben a Zichy Szín-Műhely volt a segítségére. A színtársulat szeptember 30-án mutatta be az ADYnemADYde című darabját gimnáziumunk tornatermében. A "Színház az iskolákba megy" programsorozat rendezvénye zajos sikert aratott. Arra pedig különösen büszkék vagyunk, hogy olyan színészeket fogadhattunk a gimnáziumban, mint Farkas Franciska, Szőlőskei Tímea és Tzafetás Roland.

:: Felvételi tájékoztató

(OM: 102 794)

FELVÉTELI TÁJÉKOZTATÓ

a 2020/2021-es tanévre

jelentkező diákok és szüleik részére

1111 Budapest, Egry József utca 3.
(tel: 310-2953, fax: 310-2947)
telephely kód: 003

honlap: www.szechenyigimnazium.hu
e-mail: titkarsag@szig.sulinet.hu

Letölthető változat: felvtaj2021b.pdf

2019-11-17

Kárnyáczki László (11.B) HARMADIK helyezést ért el a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Képítő Fotóköre által meghirdetett fotópályázaton, amelyre a szervezők Épített környezetünk-Kontraszt témakörben vártak pályaműveket.

A Zichy Szín-Műhely 2019. szeptember 30-án mutatta be gimnáziumunk tornatermében ADYnemADYde című darabját a költő halálának 100. évfordulója alkalmából. Az előadásban Farkas Franciska, az Aranyélet című sorozat sztárja is szerepelt. Vele beszélgettem a színműhely működéséről, Ady Endre megosztó személyiségéről, nem mellesleg a színésznő karrierjéről.

2019-11-05

A 9. évfolyam média tagozatosai a hazatérés témakörben kísérletezhettek kameramozgásokkal, beállításfajtákkal és hangulatokkal. A Gárdos Máté, Szunyogh Kamilla, Ágoston Erik és Bak Dániel összeállítású csoport alkotása türelmes, képekben gondolkozó rendezése, erős atmoszférája és a mindennapokat érintő, érettebb gondolatisága miatt érdemes a figyelemre. Vagy pusztán azért, mert ezek a fiatalok döbbenetesen jól tudnak hangulatokat megragadni.

:: Levelező tagozat első beszámoló

Nyílt napok

Kedves 8.-os Tanulók, Tisztelt Szülők!

• november 21. (csütörtök)

• december 5. (csütörtök)
  • december 9. (hétfő)
  • január 8. (szerda), 16:00, iskolabemutató
  • január 9. (csütörtök), 16:00, iskolabemutató

A nyílt napok óráira elektronikusan kell jelentkezni a

www.szechenyigimnazium.hu/nyiltnapok

oldalon.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

Frissítés, nov. 19.:

DátumEsemény
nov. 25., hétfőAngol nyelv I-II. kategória OKTV
nov. 28., csütörtökFogadóóra
:: Felvételi tájékoztató

(OM: 102 794)

FELVÉTELI TÁJÉKOZTATÓ

a 2020/2021-es tanévre

jelentkező diákok és szüleik részére

1111 Budapest, Egry József utca 3.
(tel: 310-2953, fax: 310-2947)
telephely kód: 003

honlap: www.szechenyigimnazium.hu
e-mail: titkarsag@szig.sulinet.hu

Letölthető változat: felvtaj2021b.pdf

2019-11-17

:: Ebédbefizetés
2019-11-06

:: Levelező tagozat első beszámoló
:: Természettudományi vetélkedő végeredmény
2019-11-04

Kedves Diákok!

A legjobb eredményeket elért versenyzők:

1. Tudományzsenik: Ballai Zsófia, Kövesdi Kata, Stipsits Szilvia (11.B)
  3. Galanthus: Bócsa Hilda, Varga Réka, Ács Dorka (10.C)
  4. Természetesen: Lakatos Anna, Berta Boglárka, Szigeti Zsófia (9.C)

Gratulálunk a nyerteseknek, valamennyi csapatnak köszönjük a részvételt!

A 2020/2021-es tanévtől kezdődően informatika tagozattal bővítjük képzéseinket.