Best of SZIG

A diákolimpiai streetball bajnokság kerületi fordulóján a VI. korcsoportos fiúk között 2. helyezést ért el az Újbudai Széchenyi István Gimnázium csapata: Lados Erik (9.A), Antal Dávid (10.A), Tamás Gábor (10.A), Szigeti Bence (10.A), Hegedüs Ákos (11.C), Király Balázs (12.B).

:: Kerületi úszóverseny

A gimnázium sportolói ezúttal a kerületi úszóversenyen mérették meg magukat, és egytől egyig ragyogó egyéni teljesítményt mutattak!

Külön kiemelnénk Provoda Pannát, aki mellúszásban aranyérmet, hátúszásban pedig ezüstérmet szerzett! Szabados Endrét, aki mellúszásban a 4. helyen, illetve Mosolics Rékát, aki pillangóban szintén a 4. helyen végzett.

Eredmények

Gimnáziumunk rettegett sakkcsapata 2017-ben is kiváló teljesítményt nyújtott a kerületi sakkbajnokságon.

Iskolánk 11. osztályos magyar fakultációs csoportja a közelmúltban indult egy Arany Jánossal kapcsolatos könyvtárvetélkedőn, amit a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár szervezett. Sikeresen, a 4. helyen bejutottak a döntőbe, ahol 5 diák (Szűcs Panna, Szerencsés Rebeka, Varga Viktória, Mihály Roland és Franer Emese) képviselte iskolánkat.

:: Horváth Mihály Középiskolai Történelemverseny

Fábián Daniella a 13., Baranyi Fanni pedig a 15. helyen végzett a Horváth Mihály Középiskolai Történelemversenyen.

A rangos megmérettetés végeredménye 2017. március 18-án, szombaton rajzolódott ki a szóbeli döntő után. A két 10. B osztályos diáklány két írásbeli forduló sikeres megoldásával harcolta ki a döntőbe jutást. Kb. 300 versenyzőt utasítottak maguk mögé, és váltak a Zrínyi család történetének tudósaivá. :)

Nagyon komoly féléves munka áll mögöttük! Ezúton is gratulálunk nekik, és felkészítő tanáruknak, Kiss Tamásnak! :)